Lazerle Vajina Daraltma İzmir

  Lazerle vajina daraltma İzmir, vajinal dokuları gençleştirmek ve vajina genişlemesini gidermek için yapılan özel bir uygulamadır. Vajinal kanal, doğum veya cinsel birliktelik gibi olaylar sırasında esnemesine ve geçici olarak genişlemesine imkân tanıyan özel dokulardan meydana gelir. Bu dokular sayesinde gerektiğinde genişleyen vajinal kanal daha sonra eski darlığına yeniden kavuşur. Ancak bahsi geçen dokular, insan vücudunu meydana getiren diğer tüm dokular gibi zamanla yıpranabilir ve görevlerini eskisi kadar iyi bir şekilde yerine getiremeyebilirler. Bu yüzden de vajinal kanal genişler ve yeniden dar bir yapıya kavuşmakta zorlanır. Lazerle vajina daraltma yıpranmayı gidermek ve vajinanın yeniden dar bir yapıya sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltmanın faydaları nelerdir?’’, ‘’Vajina genişlemesinin zararları nelerdir?’’, ‘’Vajina daraltma kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İzmir lazerle vajina daraltma uygulaması hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, vajinal dokulardaki yıpranmayı gidermek, vajinal dokuların gençleşmesini sağlamak ve böylece vajinanın yeniden dar bir yapıya kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Lazerle vajina daraltma işlemi, cinsel birliktelik sırasında vajinal kuruluk yaşayan, cinsel isteksizlik sorununa sahip olan veya orgazm olamayan kadınlar için son derece avantajlı bir uygulamadır.

  Lazerle Vajina Daraltma Neden Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma, zorlu geçen doğumlar veya ilerleyen yaş gibi sebeplerden meydana gelen doku yıpranmasını; bununla birlikte de vajina genişlemesini gidermek için yapılmaktadır.

  Vajina Neden Genişler?

  Vajina genişlemesi nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • İlerleyen yaş.
  • Zorlu geçen doğumlar.
  • Çoğul doğumlar.
  • Pelvik bölge ile ilgili geçirilmiş olan ameliyatlar.
  • Doku ve kas yıpranması.
  • Menopoz.
  • Obezite.

  Vajinada genişleme nedenleri bu şekilde özetlenebilir. Cinsel birliktelik sayısının vajina genişlemesi üzerinde bir rolü olmadığı unutulmamalıdır.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Ve Faydaları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın faydaları ve avantajları şunlardır:

  • Cerrahi olmayan bir uygulamadır.
  • Hızlı, güvenli ve konforlu bir uygulamadır.
  • İdrar kaçırma ve vajinal kuruluk gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir.
  • Bireyin hem kendisi hem de partneri cinsel birliktelik sırasında daha fazla haz duyabilir.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılabilir?

  18 yaşını doldurmuş olan her birey talep ettiği takdirde lazerle vajina daraltma yaptırabilir. 

  Lazerle Vajina Daraltma Zararlı Mıdır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması zararlı değildir. Aksine bireyin günlük yaşamındaki ve cinsel hayatındaki pek çok sorun için gayet ideal bir uygulamadır.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması yaklaşık 20 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bu kadar hızlı bir uygulama olması günümüzde binlerce kadın tarafından tercih edilme nedenlerinden biridir.

  Lazerle Vajina Daraltma Anestezi Gerektirir Mi?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması anestezi gerektirmez. Ağrısız ve konforlu bir uygulama olduğu için lazerle vajina daraltma uygulaması öncesinde bireye anestezi verilmez.

  Lazerle Vajina Daraltma Kaç Seans Yapılır?

  Lazerle vajina daraltmanın kaç seans süreceği tamamen bireyin vajinal kanalındaki genişlemeye ve bu kanalı meydana getiren dokulardaki yıpranmaya bağlıdır. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması sırasında doktor, hastadan özel bir sedyeye uzanmasını ister. Bu sedyede hastaya uygun bir pozisyon verilir. Daha sonra ise vajina içerisine, boyutu yaklaşık 15 santimetre civarında olan lazer probu yerleştirilir. Daha sonra ise belli bir süre boyunca vajinal kanala, dozu doktor tarafından özel olarak ayarlanmış lazer atımları gönderilir. Bu lazer atımları, vajinal dokuların uyarılmasını ve iyileşme mekanizmalarının aktifleşmesini sağlar. Böylece vajinal dokular hızlı ve etkili bir gençleşme süreci içerisine girer, yeniden dar ve esnek bir yapıya kavuşurlar.

  Lazerle Vajina Daraltma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle vajina daraltma sonrası hastalar aynı gün taburcu olurlar ve günlük yaşamlarına dönerler. Bu süreçte doktor tarafından verilen ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Bir hafta kadar akıntı miktarında bir miktar fazlalık olabilir. Bu durum bir hafta içerisinde kendiliğinden geçecektir.

  İzmir Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2022

  İzmir lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Call Now Button