Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi İzmir

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi İzmir, idrar kaçırma sorununa yol açan yıpranmış dokuların onarılması için yapılan gelişmiş bir tedavi uygulamasıdır. İdrar kesesi ve çevresinde yer alan diğer dokular zaman içerisinde yıpranabilir. Bu yıpranmanın en önemli nedenleri arasında ilerleyen yaş, kronik kabızlık ve zorlu doğumlar gelir. Yıpranan dokular görevlerini ideal bir şekilde yerine getiremez ve zaman içerisinde idrar kaçırma gibi son derece rahatsız edici sorunlar meydana gelir. Lazerle idrar kaçırma tedavisi, bahsetmiş olduğumuz dokuların onarılması ve bireyin idrar kaçırma sorunundan kurtulması amacıyla gerçekleştirilir. Bu uygulama cerrahi işleme ve anestezi uygulamalarına gerek kalmadan yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’ Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle idrar kaçırma tedavisi kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İzmir lazerle idrar kaçırma tedavisi hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, foto termal enerji sayesinde idrar kaçırmaya yol açan dokuların onarılması ve idrar kaçırma sorununun giderilmesi için yapılan tedavidir. İdrar kaçırma probleminin birincil nedeni, idrar torbası ve çevresindeki dokuların yıpranmasıdır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi sırasında bu dokular onarılır, bölgedeki kolajen sentezi hızlandırır. Böylece dokular gençleşir ve görevlerini eskisi gibi ideal bir şekilde gerçekleştirmeye başlarlar. Üstelik bunların hepsi zorlu cerrahi müdahalelere ve anestezi uygulamalarına gerek kalmadan yapılmaktadır.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi idrar kaçırma sorununu gidermek ve idrar kaçırmaya bağlı olarak bireyin deneyimlediği olumsuzlukları gidermek amacıyla yapılmaktadır. Böylece bireyin hayat kalitesinin arttırılması amaçlanmaktadır. 

  Kadınlarda İdrar Kaçırma Neden Olur?

  Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Zorlu doğumlar.
  • İlerleyen yaş.
  • Menopoz.
  • Mesane taşları.
  • Sinir sistemi hastalıkları.
  • Vajinal enfeksiyonlar.
  • Bağ doku ve kas yıpranması.

  Kadınlarda idrar tutamama nedenleri bu şekilde özetlenebilir.

  İdrar Kaçırma Tipleri Nelerdir?

  İdrar kaçırma tipleri şunlardır:

  • Stres tipi idrar kaçırma, ani hareketler veya gülme, öksürme, hapşırma gibi durumlar sırasında ortaya çıkan idrar kaçırma tipidir. Genellikle doku yıpranması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir.
  • Taşma tipi idrar kaçırma, mesane kapasitesinin aşılması ve idrara çıkma hissi meydana gelmeden az miktarda idrar kaçırma ile karakterize olan idrar kaçırma çeşididir.
  • Sıkışma tipi idrar kaçırma, bir anda tuvalete gitme ihtiyacı duymak ancak tuvalete yetişememekle karakterize olan bir idrar kaçırma tipidir.
  • Karışık tip idrar kaçırma, bahsetmiş olduğumuz idrar kaçırma türlerinin birlikte görüldüğü durumdur.

  İdrar kaçırma çeşitleri bu şekilde özetlenebilir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Doktorunuz uygulamadan önce detaylı bir muayene gerçekleştirecek ve işlemlere uygunluğunuzu değerlendirip sizi bilgilendirecektir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Cerrahi operasyon gerektirmez.
  • Anestezi uygulamaları gerektirmez.
  • Hızlı, güvenli ve etkilidir.
  • Ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.
  • Hesaplıdır.
  • Uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.

  Lazerle idrar kaçırma tedavisinin avantajları bu şekilde özetlenebilir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi genelde 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Bu tedavi genellikle 2 ila 3 seans halinde yapılmaktadır. Doktorunuz konu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi, uzman bir kadın doğum doktoru tarafından özel lazer teknolojileri kullanılarak yapılır. Tedavi öncesinde doktor, lazer cihazı üzerinde özel ayarlamalar yapar. Tedavi sırasında lazer cihazının probu vajina içerisine yerleştirilir. Daha sonra ise lazer cihazının probundan, vajinal dokulara kontrollü lazer atışları yapılır. Bu lazer atışları sayesinde pelvik dokuların iyileşmesi ve onarılması teşvik edilir. Böylece idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılabilir.

  Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle idrar kaçırma tedavisi yaptıran kadınlar, tedavinin ardından günlük yaşamlarına dönebilirler. Tedaviden sonra bir süre vajinal akıntılarda artış olabilir. Vajinal akıntı miktarı bir hafta içerisinde normale dönecektir.

  İzmir Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 2022

  İzmir lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Call Now Button