Lazerle HPV Tedavisi İzmir

  Lazerle HPV tedavisi İzmir, HPV enfeksiyonu sebebiyle genital bölgede meydana gelen siğilleri tedavi etmek ve bireylerin yaşam kalitesini arttırmak için yapılan özel bir tedavidir. HPV olarak bilinen virüs ailesi, bünyesinde genital siğillere ve rahim kanseri gibi hayatı tehdit eden hastalıklara yol açabilen virüsler barındırmaktadır. Bu virüsler genellikle cinsel ilişki sırasında vücut sıvısı ile bulaşım gösterirler. Bulaştıkları bireyde uzun bir süre belirtiye yol açmayabilir ve uygun zamanı bulduklarında iç veya dış genital bölgede lezyonlar oluşmasına sebep olabilirler. Genital siğil olarak bilinen bu lezyonlar son derece rahatsız edici belirtilere sebep olabilirler. Lazerle HPV tedavisi, bahsi geçen lezyonların ortadan kaldırılması ve bireyin yaşam kalitesinin arttırılması için yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle HPV tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle HPV tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle genital siğil tedavisi kimler için uygundur?’’ ve ‘’Lazerle genital siğil tedavisinin avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İzmir lazerle genital siğil tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  HPV Nedir?

  HPV, ‘’Human papilloma virüs’’ olarak isimlendirilen ve genellikle genital bölgelerin teması ile bulaşan bir virüstür. Bu virüsün bazı türleri erkeklerin ve kadınların genital bölgelerinde siğiller oluşmasına yol açabilmektedir. Aynı şekilde HPV’nin bazı türlerinin, kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açabileceği bilinmektedir. HPV’den korunmanın en iyi yolu HPV aşısı yaptırmaktır. Bu yüzden özellikle de genç kadınlara, aktif bir cinsel yaşama sahip olmadan önce aşı yaptırmaları tavsiye edilir.

  HPV Nasıl Bulaşır?

  HPV şu gibi yollardan bulaşabilir:

  • Cinsel bölgelerin teması.
  • Oral, anal veya vajinal ilişki.
  • Enfeksiyona sahip birinin cinsel bölgesiyle temas etmiş olan havlu gibi eşyaları kullanmak.

  HPV virüsü en sık bu şekillerde bulaşım göstermektedir.

  Genital Siğil Nedir?

  Genital siğil, HPV sebebiyle erkeklerin veya kadınların genital bölgelerinde meydana gelen, görünümü kişiden kişiye değişiklik gösterebilen lezyondur. Bu lezyon kıyafetlere sürtündüğünde ağrıya, rahatsızlığa ve kanamaya sebep olabilir. Cinsel birliktelik sırasında ağrıya yol açabildiği de bilinmektedir. Yol açtığı rahatsız edici belirtiler sebebiyle genital siğile sahip olan bireylere, lazerle genital siğil tedavisi gibi uygulamalara başvurmaları önerilir.

  Genital Siğil Belirtileri Nelerdir?

  Genital siğil belirtileri arasında şunlar yer alır:

  • Genital bölgede bir veya birden fazla, cilt renginde lezyonlar oluşması.
  • Siğillerin iç çamaşırlarına sürtünmesi sonucu kanama ve ağrı.
  • Cinsel ilişki sırasında ağrı.
  • Genital bölgede kaşıntı hissi.

  Genital siğil belirtileri ve HPV belirtileri bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle HPV Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle HPV tedavisi, genital siğillerden şikâyetçi olan herkese yapılabilir. Bu uygulama için herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Doktorunuz konu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle HPV Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle HPV tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Hızlı bir uygulamadır.
  • Ağrısız ve etkilidir.
  • Genital siğiller sebebiyle yaşanan olumsuzluklar ortadan kaldırılır.
  • Cilt yüzeyinde herhangi bir yara izi veya dikiş izi kalmaz.

  Lazerle genital siğil tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle genital siğil tedavisi, genital siğiller sebebiyle deneyimlenebilen ve bireyin hem cinsel yaşamını hem de günlük hayatını etkileyebilen olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yapılır. Lazerle genital siğil tedavisi sayesinde genital siğillerden tamamen kurtulmak mümkündür.

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital siğil tedavisi ortalama 10 dakika süren birkaç seansla yapılmaktadır. Bazı bireyler genital siğillerden tek seansta kurtulabilmektedir. Genital siğillerin fazla ve yaygın olduğu bireylerde ise 2 ila 3 seans gerekli olabilmektedir. Doktorunuz kaç seans tedaviye ihtiyaç duyduğunuz hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital siğil tedavisi ağrısız bir şekilde ve steril koşullar altında gerçekleşmektedir. Tedavi sırasında doktor, lazer cihazı üzerinde detaylı ayarlamalar yapar. Daha sonra ise lazer cihazının probunu genital siğillerin yer aldığı cilt bölgesine tutar. Bir süre boyunca lazer cihazının probundan, genital siğile doğru kontrollü lazer atışları gerçekleştirilir. Bu lazer atışları sayesinde genital siğil kurur ve canlılığını kaybeder. Böylece çevre dokulara zarar verilmeden genital siğillerden kurtulunmuş olur.

  Lazerle Genital Siğil Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Genital siğilin bulunduğu bölgede hafif pullanmalar meydana gelebilir. Bunlar bir hafta içerisinde tamamen geçecektir.

  İzmir Lazerle Genital Siğil Tedavisi Fiyatları 2022

  İzmir lazerle genital siğil tedavisi fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Call Now Button