Lazerle Çatlak ve Leke Giderilmesi İzmir

  İzmir lazerle çatlak ve leke giderilmesi, cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin ve cilt çatlaklarının giderilmesi için yapılan ameliyatsız estetik uygulamasıdır. İnsan cildi, kendisini yenileyebilme, iyileştirebilme ve gençleştirebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede yaralanmalar ve yıpranmalar sonrasında kendi kendini onarır. Ancak bazı durumlarda ciltte bulunan yıpranmanın boyutu, cildin iyileşme mekanizmalarının aktifleşmesini önleyecek düzeyde olabilir. Bu da cildin çatlamasına, cilt yüzeyinde lekeler ve izler oluşmasına yol açabilir. Cilt yüzeyinde meydana gelen lekeler, çatlaklar ve izler; birey tarafından hoş bulunmayan bir görüntüye yol açıyor olabilir. Bu gibi durumlarda lazerle çatlak ve leke tedavisi gibi uygulamalara başvurulmaktadır. Lazer uygulamaları, cildin onarım mekanizmalarının yeniden aktifleşmesini sağlamaktadır. Böylece cilt yüzeyinde yer alan lekelerin, çatlakların ve izlerin iyileşmesini desteklemektedir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle çatlak tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle leke tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle iz tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle çatlak tedavisi ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İzmir lazerle çatlak tedavisi hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Çatlak Tedavisi Nedir?

  Lazerle çatlak tedavisi, cilt yüzeyinde yıpranmaya ve kilo değişimlerine bağlı meydana gelen çatlakları ortadan kaldırmak, pürüzsüz görünümlü bir cilt yüzeyi meydana getirmek için yapılan tedavidir. Lazer tedavileri günümüzde yavaş yavaş klasik cerrahi uygulamalarının yerini almaktadır. Bunun en büyük sebebi lazer tedavilerinin hızlı, etkili, konforlu ve daha hesaplı olmalarıdır. Lazerle çatlak tedavisi de bu yüzden cilt yüzeyindeki çatlaklardan kurtulmak isteyen bireyler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

  Lazerle Çatlak Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle çatlak tedavisi, cildin iyileşme mekanizmalarını aktifleştirmek ve cilt yüzeyindeki çatlakları ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır. Cilt çatlakları kilo alıp verme, hormonal değişimler, ilerleyen yaş ve daha pek çok sebepten meydana gelebilir. Lazerle cilt çatlağı tedavisi sayesinde cilt çatlaklarından kurtulmak mümkündür.

  Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

  Lazerle leke tedavisi, kendi kendine geçmeyen ve cilt üzerinde birey tarafından beğenilmeyen bir görüntü oluşturan lekelerin giderilmesi için yapılan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde lekelerden arındırılmış, pürüzsüz ve estetik açıdan zengin bir cilt görünümüne sahip olunabilir.

  Lazerle Leke Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle leke tedavisi, cilt yüzeyindeki lekelerin silinmesini ve cildin kendisini onarmasını teşvik etmek amacıyla yapılmaktadır. Cilt yüzeyinde yer aldığı zannedilen lekelerin çoğunluğu cilt yüzeyinin alt katmanındadır. Bu yüzden yüzeysel uygulamalar çoğu zaman bu lekelerin ortadan kaldırılması için yeterli olmaz. Lazerle leke tedavisinde kullanılan lazer atımları, doktor tarafından tam olarak lekelerin bulunduğu katmanı hedef alacak şekilde ayarlanırlar. Böylece ciltteki lekeler ortadan kaldırılmış ve çok daha çekici bir cilt görünümü elde edilmiş olur.

  Lazerle Çatlak ve Leke Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle çatlak ve leke tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Lazerle çatlak ve leke tedavisi sayesinde herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan cilt yüzeyindeki estetik kusurlar ortadan kaldırılabilir. Böylece genç ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilebilir.
  • Lazerle çatlak ve leke tedavisi sırasında ağrı hissi duyulmaz.
  • Lazerle leke ve çatlak tedavisi son derece hızlı bir uygulamadır.
  • Lazerle çatlak ve leke tedavisinden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir.
  • Lazerle çatlak ve leke tedavisi cilde zarar vermez, uzman bir doktor tarafından yapıldığı takdirde oldukça güvenlidir.

  Lazerle leke ve çatlak tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Leke ve Çatlak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle çatlak ve leke tedavisi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Tedavinin kaç seans boyunca devam edeceği, çatlakların boyutuna, lekenin türüne ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz bu gibi konular hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Lazerle Çatlak Ve Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle çatlak ve leke tedavisi, gelişmiş lazer teknolojilerinden yararlanılarak yapılır. Doktor, uygulama öncesinde lekeleri ve çatlakları inceler, detaylı analizler gerçekleştirir. Daha sonra ise gerçekleştirdiği analizler ve hastanın talepleri doğrultusunda tedavi planlaması oluşturur. Bu planlama dahilinde lazer cihazı üzerinde ayarlamalar yapar. Daha sonra ise cilt yüzeyindeki hedef bölgelere kontrollü lazer atımları gönderir. Hasta bu işlem sırasında ağrı hissetmez. Yaklaşık 20 dakika içerisinde işlemler tamamlanmış olur.

  İzmir Lazerle Çatlak ve Leke Tedavisi Fiyatları 2022

  İzmir lazerle çatlak tedavisi fiyatları ve lazerle leke tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Call Now Button