İzmir Kadın Doğum Doktoru

  Kadın doğum doktoru İzmir, kadın hastalıkları ve doğum alanında yüksek eğitim almış uzman doktorlardır. Dişi üreme sistemi, hormonların kontrolü altında, birbirleriyle uyum içerisinde çalışan pek çok özel doku ve organdan meydana gelir. Bu koordineli çalışma düzeni sayesinde bireyin sağlıklı ve doğurgan kalması mümkün olur. Ancak bazı bireylerde, genetik etmenlere, çevresel etmenlere, ilerleyen yaşa ve benzer faktörlere bağlı olarak bazı rahatsızlıklar gelişebilir. Bu rahatsızlıklar bahsi geçen dişi üreme sistemi organlarının çalışma şekillerini etkileyebilir; bireyin sağlığı ve doğurganlığı açısından son derece ciddi sorunlara yol açabilirler.

  Kadın doğum uzmanları, bu gibi sorunları tespit etmek ve tedavi etmek için gereken tüm yeterliliklere sahip olan doktorlardır. Bu gibi rahatsızlıkların yanı sıra gebelik ve doğum gibi son derece önemli olan süreçleri de yönetebilirler. Yazımızın devamında ‘’Kadın doğum doktoru kimdir?’’, ‘’Kadın hastalıkları doktoru ne yapar?’’, ‘’Kadın doğum doktoru muayenesi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kadın doğum doktoru hangi hastalıklara bakar?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. İzmir kadın doğum doktoru tedavileri hakkında detaylı bilgi almak Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kadın Doğum Doktoru Kimdir?

  Kadın doğum doktoru, 6 yıllık tıp eğitiminin üzerine; kadın hastalıkları ve doğum branşında yüksek eğitim almış olan uzman doktordur. Kadın doğum uzmanları kadın hastalıklarını teşhis etmek amacıyla çeşitli tetkikler ve görüntüleme uygulamaları gerçekleştirebilir. Elde ettikleri veriler ışığında tamamen bireyin rahatsızlığına, taleplerine ve genel sağlık durumuna özel tedavi uygulamaları planlayabilir. İzmir en iyi kadın doğum doktorları, hastalarının şikayetlerini anlamak, yorumlamak ve bu şikayetleri gidermek konusunda son derece tecrübelidirler.

  Kadın Doğum Doktoru Muayenesi Neden Yapılır?

  Kadın doğum doktoru muayenesi genel olarak iki farklı amaçla yapılır. Bu amaçlardan ilki ilerde ortaya çıkması muhtemel hastalıkları belirlemek ve erkenden önlem almaktır. Bu amaç doğrultusunda rutin jinekolojik muayene olarak isimlendirilen işlem yapılır. Diğer amaç ise hastanın sahip olduğu şikayetlerin nedenlerini araştırmak, bu nedenleri belirlemek ve bu nedenleri ortadan kaldırmaya yönelik tedavi uygulamaları gerçekleştirmektir.

  Kadın Doğum Uzmanları Hangi Hastalıklara Bakar?

  Kadın doğum uzmanları şu gibi hastalıklara bakabilir:

  • Çikolata kistleri.
  • Yumurtalık kistleri.
  • Adet düzensizliği.
  • Kısırlık.
  • Rahim sarkması.
  • Genital siğil.
  • Polikistik over sendromu.
  • İdrar kaçırma.
  • Düşükler.
  • Dış gebelik.
  • Vajinal enfeksiyonlar.

  Kadın doğum uzmanlarının ilgilendiği rahatsızlıklardan ve şikayetlerden bazıları bunlardır. Kadın doğum uzmanları bahsetmiş olduklarımıza ek olarak gebelik ve doğum sürecine yönelik de uygulamalar gerçekleştirebilirler. Aynı şekilde vajinoplasti, labioplasti ve kızlık zarı dikimi gibi genital estetik uygulamalarını yapabilirler.

  Kadın Doğum Doktoru Kısırlık Tedavisi Yapar Mı?

  Kadın doğum uzmanları kısırlığın nedenlerini tespit etmeye yönelik çalışmalar yapabilir ve daha sonra ise çiftlere özel kısırlık tedavileri planlayabilir. Bu tedaviler arasında aşılama tedavisi ve tüp bebek tedavisi gibi gelişmiş uygulamalar vardır.

  Kadın Doğum Doktoru Muayenesi Ne Kadar Sürer?

  Kadın doğum doktoru muayenesi genellikle 20 dakika içerisinde tamamlanır. Ancak bazı durumlarda muayenenin çok daha kısa sürmesi veya 40 dakikayı bulması da mümkündür.

  Kadın Doğum Doktoru Randevusu Nasıl Alınır?

  Kadın doğum doktoru randevusu almak için internet sitemizde yer alan ‘’İletişim’’ isimli sayfaya tıklayabilir, orada yer alan telefon numarasını kullanarak bize ulaşabilir, dilediğiniz tarihe randevu alabilirsiniz.

  Kadın Doğum Doktoru Vajinismus Tedavisi Yapar Mı?

  Kadın doğum uzmanları vajinismus gibi cinsel işlev bozukluklarının nedenlerini belirlemeye ve bu cinsel işlev bozukluklarını ortadan kaldırmaya yönelik tedaviler gerçekleştirirler.

  Kadın Doğum Doktoru Muayenesi Ağrılı Mı?

  Kadın doğum doktoru muayenesi ağrılı bir işlem değildir. Bu muayene sırasında hastada ağrıya ve rahatsızlığa yol açacak işlemler yapılmaz. Eğer böyle bir işlemin yapılması planlanıyorsa genellikle lokal anestezi ve sedasyon gibi uygulamalar tercih edilir. Böylece hastaların tetkikler ve muayeneler sırasında ağrı hissetmesi tamamen engellenmiş olur.

  Kadın Doğum Doktoru Muayenesi Nasıl Olur?

  Kadın doğum doktoru muayenesi ilk olarak hasta ile doktorun tanışmasıyla başlar. Daha sonra ise doktor, hastasından şikayetlerini anlatmasını ister. Daha sonra ise bu şikayetlere yönelik çeşitli sorular sorar. Eğer bir yeri ağrıyorsa ağrının nerede yoğunlaştığını, olası hastalıkların aile üyelerinde bulunup bulunmadığını ve şikayetlerinin ne kadar süredir devam ediyor olduğunu sorabilir. Bu sorulardan elde ettiği verileri, olası hastalıkları teşhis etmek için kullanılan tanılama yöntemlerini seçmek için kullanır. Daha sonra ise bu tanılama yöntemleri için çeşitli tarihler belirlenir. Bahsi geçen tanılama uygulamaları da doktorun kendisi tarafından gerçekleştirilebilir. Bu uygulamalardan elde edilen sonuçlar, doktor tarafından dikkatle yorumlanır. En nihayetinde ise hastanın talepleri, doktorun uzman görüşü ve hastanın genel sağlık durumu çerçevesinde kişiye özel bir tedavi planlaması oluşturulur. Tüm bu işlemler sırasında doktor, aşamaların tamamı hakkında hastasını detaylı olarak bilgilendirir.

  İzmir Kadın Doğum Doktoru Muayene Ücreti 2023

  İzmir kadın doğum doktoru muayene ücreti hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Övgü Doğan ile iletişime geçebilirsiniz.

   İletişim Formu   Call Now Button