Genital Estetik İzmir

Home / Genital Estetik İzmir

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Kadınlarda genital bölge ile ilgili çeşitli estetik işlemler yapılmaktadır. Özellikle iç dudaktaki sarkma durumu yapısal bir durumdur. İç dudaktaki sarkma çocuk yaşlardan, ergenlikten itibaren belirgin bir durumdur. Doğum öncesi genç kızlarda kısaltma işlemi yapılabilir. Yani iç dudakların dış dudakların içerisinde kalmasını sağlayacak şekilde kısaltma işlemi yapılabilir.Genellikle doğumlardan sonra vajinal bölgede birtakım değişikler olmaktadır. Bazen doğumlardan değil kilo alıp vermelerden kaynaklanan sorunlar meydana gelebilmektedir.

Doğum ve Kilo Alıp Vermekten Kaynaklanan Sorunlar Nelerdir?

Dış dudaklarda volume kaybı olarak adlandırılan sarkıklar oluşur, oluşan sarkık kötü bir görünüme yol açar yine iç dudaklar eskiye nazaran daha fazla sarkabilir. Pubis dediğimiz kıllı bölgede ya etlilik ya da sönüklük oluşabilir fakat yapılan işlemlerle düzeltilebilir. Çok kapsamlı zor işlemler değildir. Lokal anestezi ile de yapılabilir. Uzun sürmez 30-45 dakika arasında biter. Sosyal hayatı pek etkilemez sadece genital bölgenin temizliğine dikkat etmek önemlidir. Doğumların 2’den fazla olması durumunda vajinal bölgede aşırı derecede genişleme görünmektedir. Genellikle cinsel ilişki sırasında ses gelmesi, oturup kalkarken hava girip çıkması ile ilgili bir takım rahatsızlıklar görülmektedir. Daha ileri durumlarda idrar tutma gibi problemler görülebilir.

İç Dudak Sarkma Ameliyatının Süresi Ne Kadardır?

İç dudaklara yapılan küçültme işlemi lokal anestezi tahmini 25-30 dakika içerisinde tamamlanabilir. İsteği doğrultusunda hassas hastalara genel anestezi yapılarak operasyon tamamlanabilir. Küçük dudaklara anestezi işlemi sonrasında iç dudaklar ile dış dudaklar arasında çok fazla sarkma olmayacak durumda eşit olarak küçültülebilir. Eriyen dikişler işlem sonrası yapılarak estetik işlemi tamamlanır.

Estetik Sonrasında İyileşme Nasıldır? Ne Kadar Sürede Normal Yaşantıya Geri Dönülebilir?

Lokal anestezi yapılarak ameliyat olan hastalar 1-2 saat içerisinde hastaneden taburcu olabilirler. Hastaya ameliyat bölgesinin nasıl temiz tutulacağı hakkında gerekli bilgi verilir. Hastanın evde kullanması için antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar temin edilir. Hastanın iş hayatına ertesi gün dönmesi mümkünüdür. Ameliyat sonrasında duş alması için 24 saat gibi bir sürenin geçmesi gereklidir. Bu zaman sürecinden sonra duş alabilmektedir. Hastanın ameliyat sonrasın birkaç gün iç çamaşırı içerisine ped koyması hastaya rahatlık sağlamaktadır. 1 hafta gibi bir süre spor ve küvette banyo yapılmaması gerekir. Hastanın dikişleri 2-3 hafta içerisinde düşecektir. Dikişlerin düşmesinden sonra hastanın cinsel hayata geri dönebilir.

Labioplasti Operasyonu Sonrasında Oluşabilecek Sorunlar Nelerdir? İlerleyen Sürede Tekrar Ameliyat Olmak Gerekir Mi?

Labioplasti operasyonu sonrasında özellikle tuvalet ihtiyacı sonrasında genital bölgenin temizliğine dikkat etmek gerekiyor. Temizliğe dikkat edilmezse ve verilen ilaçlar kullanılmaz ise bölgede ciddi enfeksiyonlar gelişebilir. Enfeksiyon gelişmesi durumunda antibiyotik tedavileri ile onarılabilir. Dikişler düşmeden yapılan mastürbasyon ya da cinsel ilişki, dikişlerde açılma ve bölgede ciddi kanamalara yol açabilir. Son derece dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Yaranın durumuna göre tekrardan yeni bir dikiş atılabilir veya çeşitli pansumanlarla yaranın iyileşmesi mümkündür. Doktorun söylediklerini yerine getiren hastalarda bu tarz durumların görünmesi çok nadir bir durumdur.

Küçültülen dudakların tekrardan büyümesi söz konusu değildir. Operasyon bölgesinde genellikle belirgin ameliyat izleri kalmamaktadır.

Büyük Dudak Dolgunlaştırması Nedir?

Büyük dudaklar  bazı insanlarda buruşmuş bir görünümde olabilir. Büyük dudak genetik bir özellik olabilir ancak 30 yaşından sonra karşılaştığımız veya çok zayıf olduğumuz bir durumdur. İstenen dış genital görünümde, dış dudaklar küçük dudakları büyük ölçüde yeterli dolulukta kaplamalıdır.

Dolgu Malzemesi Olarak Ne Tercih Edilir?

Dış dudakları doldurmak için ilk tercih kişinin kendi yağlarına sahip olması gerektiğidir. Bazen insanlar prosedürü doktor durumu altında uzaktan gerçekleştirmek isteyebilir daha sonra kalın parçacık hiyalüronik asit dolu haplar kullanılabilir.

Uygulama Nasıl ve Ne Kadar Sürüyor?

Yağ enjeksiyon ameliyathane koşulları altında lokal veya genel anestezi ile yapılır. Genellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusu büyük dudaklara enjekte edilir. Hasta birkaç saat dinlendikten sonra eve gidebilir. Pansuman ve dikiş alımı gerekli değildir.

Hasta Normal Hayata Ne Zaman Geri Dönecek?

Her iki enjeksiyon yönteminde de, şişlikler daha sonra sıklıkla doldurulduktan sonra yağ enjeksiyonunda ortaya çıkar. Şişme yavaş yavaş birkaç gün içinde azalır. Bu dönemde daha fazla iç çamaşırı giymek hassasiyeti biraz azaltır. Hasta birkaç saat sonra evine gidebilir. Ameliyat sonrası antibiyotikler ve ağrı kesiciler kullanılır.

Ortaya Çıkabilecek Sorunları Nasıl Çözebilirim?

Ortaya çıkabilecek tek sorun enfeksiyondur. Bu da antibiyotiklerle tedavi edilebilir.

Makalem sizin için yararlı mıydı?
[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

 

Sorunu Gönder

E-posta adresinizi hekim hariç kimse göremez.

Call Now Button+90 505 357 43 56